Znojmo chutná dospělým

znojemské okurky
Omlouváme se, ale tento program již nenabízíme. Aktuální nabídku programů najdete zde.

Jedná se o zážitkový program ve formě romantické jízdy večerním městem. Pryč jsou auta i shon na ulicích a náměstích. Nezbývá, než si vyprávět o jednom městě s neopakovatelným géniem loci a přitom si kromě zasvěceného výkladu našich průvodců vychutnávat dary přírody v podobě skvělého vína, znojemských okurek, čokolády nebo vinného želé. Mnohé ze zmíněných produktů si následně můžete jako památku na návštěvu našeho kraje koupit.  

Ochutnávka, která je součástí programu, obsahuje snoubení následujících dvojic typických regionálních produktů:

  • 0,5 dcl Grüner Veltliner DAC (AT) + Znojemská sladkokyselá + nakládaná Salzgurke z Retzu (AT)
  • 0,5 dcl Sauvignon blanc z Vinařství rodiny Špalkovy z Kraví hory + vinné želé nebo meruňková marmeláda z produkce firmy Bouda
  • 0,5 dcl dezertní víno portského typu Schaller z produkce Vinařství rodiny Špalkovy + hořká ručně dělaná čokoláda od firmy LUI Chocolate

Během jízdy, která Vás zavede na známá i méně známá místa bychom měli navštívit nejvýznamnější památky města (Horní a Dolní trh, starou znojemskou radnici s radniční věží, kostel sv. Mikuláše, městské hradby, městské věže a brány, bývalé středověké kláštery. V neposlední řadě se můžete těšit na vyjížďku obávaným „tremperkem“ (z něm. Tränkberg), kterým se ve středověku hnal dobytek k napajedlům na řece Dyji.

* výjimku tvoří Znojemské historické vinobraní 13.–15.9.2019

Znojmo chutná i dětem!

  • každou středu, pátek a sobotu
  • od června do září
  • od 17:00 do 18:30 hodin

Pravidelný program pro děti od 3 do 83 let, které se chtějí dozvědět zajímavé informace o městě Znojmě, jeho historii, památkách a slavných osobnostech, které kráčely našim městem. Stranou našeho zájmu nezůstane ani Národní park Podyjí, představíme Vám nejvýznamnější představitele rostlinné i živočišné říše a pobavíte se při plnění interaktivních úkolů.

Zjistit více

Pro menší skupiny do 12 osob

Našich pravidelných programů se samozřejmě mohou účastnit i předem nahlášené menší skupinky hostů. V případě účasti 6 resp. 12 osob na pravidelném programu, je každá 6. osoba automaticky zdarma. Podmínkou účasti je potvrzená telefonická objednávka na čísle 737 449 099 (Lukáš DAVID).