Znojmo chutná dětem

Omlouváme se, ale tento program již nenabízíme. Aktuální nabídku programů najdete zde.

Jedná se o pravidelný program pro malé i velké, kteří se chtějí dozvědět zajímavé informace o městě Znojmě, jeho historii, památkách a slavných osobnostech, které kráčely našim městem. Stranou našeho zájmu nezůstane ani Národní park Podyjí. Představíme Vám nejvýznamnější představitele rostlinné i živočišné říše a dáme několik zajímavých tipů na výlet po okolí. V neposlední řadě se s námi pobavíte při plnění interaktivních úkolů, které jsme pro vás připravili. Za odměnu za vaši účast vás pak necháme náš region do slova a do písmene ochutnat. Těšit se můžete na nejznámější produkty našeho kraje. Mnohé z nich si pak jako památku na návštěvu našeho města můžete i zakoupit.

Ochutnáte:

  • 1 dcl meruňkového nektaru z produkce Vinařství rodiny Špalkovy
  • 1 dcl jablečného moštu z rodinné farmy U Tří dubů ve Stošíkovicích na Louce
  • 1 dcl vinného moštu z produkce Vinařství Lahofer (možnost ředit perlivou vodou)
  • Meruňkovou marmeládu z produkce Vinařství rodiny Špalkovy
  • Ručně dělanou mléčnou čokoládu od znojemské čokoládovny LUI Chocolate
  • Vinné želé z produkce rodinné firmy Bouda
  • Jako bonus potom Znojemskou okurku od rodinné firmy Bouda

Během programu se dozvíte, kdy a jak ve středověku v Zemích koruny České vůbec vznikala města, k čemu sloužila a kdo v nich žil. Osvětlíme si život ve středověkém klášteře a podíváme se na architekturu významných kostelních staveb z tohoto období. Řekneme Vám, kdo a jak městu vládl a proč bylo nutné se ve své době opevnit hradbami a vybavit dalšími právy a privilegii. S tím také souvisí jedna z nejvýznamnějších památek středověku, znojemské podzemí. Na příkladu znojemské radniční věže si vysvětlíme středověkou symboliku a dozvíme se třeba, že ve městech ve středověku nežili jen příslušníci jednoho národa potažmo lidé hovořící pouze jedním jazykem, nýbrž že středověké město bylo do jisté míry Babylonem a mixem několika dosti zajímavých kultur.

* výjimku tvoří Znojemské historické vinobraní 13.–15.9.2019

...chutná ale i dospělým!

  • každou středu, pátek a sobotu
  • od června do září
  • od 20:00 do 21:30 hodin

Pravidelný zážitkový program ve formě romantické jízdy večerním městem. Pryč jsou auta i shon na ulicích a náměstích. Nezbývá, než si vyprávět o jednom městě s neopakovatelnou atmosférou a přitom vychutnávat dary přírody v podobě skvělého vína, znojemských okurek, čokolády nebo vinného želé. Mnohé ze zmíněných produktů si následně můžete jako památku na návštěvu našeho kraje koupit.

Více informací

Pro menší skupiny do 12 osob

Našich pravidelných programů se samozřejmě mohou účastnit i předem nahlášené menší skupinky hostů. V případě účasti 6 resp. 12 osob na pravidelném programu, je každá 6. osoba automaticky zdarma. Podmínkou účasti je potvrzená telefonická objednávka na čísle 737 449 099 (Lukáš DAVID).